DesignGymnasiet

designgymnasiet-square
DesignGymnasiet

Besöksadress: Marcusplatsen 5 A
Postadress : Experimentgatan 7,

131 54 Nacka
Tel: 08-553 663 50

Facebook | Instagram | Twitter

 

Personal

Barbro Björkell Överli
Rektor

0725-89 64 80
barbro.bjorkelloverli@designgymnasiet.se

Anna Tingstedt
Administratör

08-553 663 50
anna.tingstedt@designgymnasiet.se

Ann-Marie Viiala
Kvalitetsansvarig

+46 722- 22 26 33
ann-marie.viiala@academedia.se

Hanna Levin (Föräldraledig läsåret 16-17)

hanna.levin@designgymnasiet.se

Ida Bethmorad (Finns på skolan på fredagar 8.30-17.00)
Kurator, tidsbokning via mejl

ida.bethmorad@designgymnasiet.se

Maria Braula
Specialpedagog. Lärare i Svenska som andraspråk

070-2433245
maria.braula@designgymnasiet.se

Maritha Gustavsson (Finns på skolan på torsdagar 8.30-17.00)
Skolsköterska

maritha.gustafsson@designgymnasiet.se

Freja Nyström
Textildesign, Mentor H14

073-641 78 73
freja.nystrom@designgymnasiet.se

Mona Pedersson
Textildesign

070-4381982
mona.pedersson@designgymnasiet.se

Sara Rahm (Finns på skolan på måndagar)
Kemi och Naturkunskap

Josefin Löfström
Textildesign, Mentor H16

070-9406696
josefin.lofstrom@designgymnasiet.se

Hubert Dobroniak (Finns på skolan tisdagar och onsdagar)
Idrott och Hälsa

hubert.dobroniak@designgymnasiet.se

Terese Jerfström
Design och formgivning. Mentor E16

0707-212179
terese.jerfstrom@designgymnasiet.se

Erika Venstedt
Textildesign. Mentor E16

erika.venstedt@designgymnasiet.se

Taifun Alishenas
Matematik

taifun.alishenas@designgymnasiet.se

Kristina Englund
Teknik och design, Mentor T16

kristina.elvinsson@designgymnasiet.se

Susanne Monto (Finns på skolan fredagar 8.30-17.00)
Studie- och yrkesvägledare

susanne.monto@designgymnasiet.se

Magdalena Östlund
Matematik, Fysik, Kemi

0730737799
magdalena.ostlund@designgymnasiet.se

Cecilia Engstrand
Engelska och religion. Mentor H15

cecilia.engstrand@designgymnasiet.se

Malin Back
Spanska, svenska, psykologi

malin.back@designgymnasiet.se

Katarina Huldt
Bild och grafisk kommunikation. Mentor E15

katarina.huldt@designgymnasiet.se

Agneta Posse Wallius
Svenska och historia. Mentor T14

agneta.posse.wallius@designgymnasiet.se